گندش بزنن

ما در مدرسه ی مان یک مدیر عقده ای داریم با شعار معروف اش: جایگاه اجتماعی مایه ی حیات است. او به شدت معقتد است زندگی بدون جایگاه اجتماعی گورستان می شود و از نظر او این جایگاه اجتماعی دقیقا همان چیزی ست که جامعه تعیین می کند و با مدرک دانشگاهی و شغل خوب هم به دست می آید و این جایگاه اجتماعی ست که به آدم ها ارزش می دهد نه چیز دیگری. مثلا او هرابال یا فاکنر را به خاطر کارگر بودنشان جز آدم های بی ارزش می داند. مدیر ما تا اسم امیرعلی نبویان می آید گونه هایش سرخ می شود و با لبخند مرموزی سر پایین می اندازد و سر صف احساسات طبیعی دانش آموز هایش را تحقیر می کند. شنیده شده که او در روز های عید گوشی تلفن را روی گریه های دختر شانزده ساله اش قطع می کرده و شب ها به پانسیون نمی آمده تا حداقل یک ربع او را ملاقات کند. چون دخترش محکوم بود پزشکی قبول شود.

یک بار هم سر صف، برای مان با تحقیر آمیز ترین لحن ممکن گفت که اگر دلمان می خواهد هر صبح چشم مان به دست شوهر باشد که چند اسکناس به اندازه ی خرید روزانه بگذارد روی میز تلویزیون و خودش هم برود سراغ آژانس، می توانیم قید درس را بزنیم. کنار من دختری ایستاده بود که مادر خانه دار داشت و پدرش هم در آژانس کار می کرد. سرش را انداخته بود پایین و بغض کرده بود. می خواستم داد بزنم که این جایگاه اجتماعی عجب چیز گندی ست وقتی به آدم یاد نمی دهد دهانش را وقتی هنوز کلمات جوییده و بلعیده نشده است باز نکند و تا این اندازه حال دیگران را بهم نزند. همینکه دهنم را باز کردم گفت:«حسنی، صحبت نکن. بیا جلوی صف. از این به بعد جلوی صف می ایستی.»

۱۸
آبان دخت ...
۱۵ شهریور ۱۳:۰۹
از چنین مدیرایی متنفرم!
داریم یکیشو...
میدونی یه شجاعی باید باشه اون وسط و بهش بگه: آخه داغون!تو که جایگاه اجتماعی داری و نمیدونی از اون به اصطلاح دهنت چی در میاد چه گلی به سر دنیا میزنی که یکی با نداشتن جایگاه اجتماعی نمی تونه بزنه!

بغض اون دخترک....اون بغض...میدونی به نظرم جایگاه اجتماعی نداشته باشی خیلی بهتره که بخوای یه نفرو تحقیر کنی و باعث بشی بغض کنه...خیلی فاجعه ست...لعنت به امثال مدیر تو و من و امثالهم...

پاسخ :

ای وای ک مجبوری همچین کسی و تحمل کنی.
داغون کلمه ی مناسبی :))

:(
وال کوهان دار
۱۵ شهریور ۱۳:۱۳
به نظرم حقیقت رو به یک شیوه بد توضیح داده. 

پاسخ :

نظرتون درسته
ابراهیم ابریشمی
۱۵ شهریور ۱۴:۰۰
خیلی چسبید، خاصه قسمت آخرش! ادبیات اصلا آمده تا انتقام ما را از چنین موجودات حقیر و مفلوکی بگیرد. آمده تا گند بزند به حیثیت و جایگاه اجتماعی که خودشان دارند و در مغزشان می پرورانند‌. آمده تا واقعیت مشمئز کننده شان را استفراغ کند روی صورت کریه و مغز پوک شان! مهم نیست این قصه است یا واقعیت، مهم این است که به ژستی حمله میکند که از واقعی هم واقعی تر است، و چه قدر فرق است بین ادبیاتی که این چهره های حقیر را بزک میکنند و سمپات جا می زنند و ادبیاتی که با خودش و دیگران تعارف نمی کند و به دیگران اجازه میدهد لااقل در عالم خیالشان از آنها متنفر باشند، آنهایی که مجبور در عالم واقعیت دوست شان بدارند!
باز هم در این خط بنویس ;-) 

پاسخ :

واقعیت مشمئز کننده...

یه مطلبی قرار بنویسم ک قبلش دارم با خیلی ها راجبش صحبت میکنم. حتما سراغ شما هم میام. قرار به صورت طنز نوشته بشه. امیدوارم مفید باشه:)
پژی
۱۵ شهریور ۱۴:۱۵
متنفرم از کل پرسنل مدرسه مخصوصا سوسک سیاه😤😤😤😤

پاسخ :

مخصوصا سوسک سیاه. مخصوصا فاگوسیت. مخصوصا نقی:))
آقا زشت نیست ما انقد به اینا لقب میدیم؟:))
هلما ...
۱۵ شهریور ۱۴:۵۷
جایگاه اجتماعی صرفا اونچه ک مدیر عقده ایتون گفتن نیس . ی کمی اش همونه ولی ایشون با لحن بدی توضیحش دادن . حوزه های دیگه ای داره ک خود همون خانم مدیر  لنگ میزنه  توش . تحقیر دیگران ٫لحن بی ادبانه ٫حذف شخصیت اجتماعی دیگران و ... 
«فقط نظر شخصی بود»

پاسخ :

مرسی ک نظرتو گفتی:)
.: جیرجیرک :.
۱۵ شهریور ۱۴:۵۹
خاطرم نیست نویسنده اش کی بوده اما یه خوش سخنی می فرماد که آدما به اندازه ی کمبودهاشون دیگران رو آزار میدن. من نمی دونم اون مدیر خودش برای رسیدن به جایگاه اجتماعیش چه پستی و بلندی هایی تحمل کرده که حالا دیدگاهش شده این. قطعن راه آسونی نبوده براش وگرنه اون هم یاد می گرفت شیوه های بهتری هم برای بیان هست. 

پاسخ :

در کل نظرت درسته اما یه چیز جدا از مطلب. به نظرت حرف اون نویسنده واقعا قطعیت داره و میشه ب راحتی تعمیمش داد؟ من فکر میکنم یه سخن کلی. 
احسان ..
۱۵ شهریور ۱۵:۵۷
اون مدیرتون خودش عجب جایگاه اجتماعی پایینی داره که شده سوهان روح یه عده دانش آموز مظلوم....
بنظرم پایین ترین جایگاه اجتماعی متعلق به چنین آدمهای عقده ای هست

پاسخ :

موقعیت اجتماعی بدی ک نداره. اما خب شخصیت اجتماعی خیلی بدی داره:))
رامین :)
۱۵ شهریور ۱۶:۴۳
الحق ک گندش بزنن

پاسخ :

خیلی
پژی
۱۵ شهریور ۱۷:۴۱
نه اصلا زشت نیست 
زشت نیست اونا انقد به ما توهین میکنن؟؟اون روز و یادت رفت. حالا ما یه غلطی کردیم یه اشتباهی کردیم. با ۱۸ چرخ از رومون رد شدن والا...
من و ساحل و فاطمه برزگر که میخاییم یه کاری شون کنیم میخای تو هم بپیوند؟؟؟

پاسخ :

من یادم نمیره توهینایی ک کردن و. هیچ وقت.راست میگی

چیکارشون میخواین کنین؟
ستــ ـاره
۱۵ شهریور ۱۹:۱۴
همچین آدمایی رو باید از آموزش پرورش انداخت بیرون واقعا :| 
اینقدررر حرصم درمیاد همچین کسایی رو میبینم...

هعیییی... همه جا ازین جور آدما هست :(

پاسخ :

حالا من باید یک سال دیگ همچین کسی و هر روز تحمل مکنم
.: جیرجیرک :.
۱۵ شهریور ۱۹:۱۵
فکر می کنم اگه کمبود رو به نابلدی و کم آگاهی تعبیر کنیم به مفهوم نزدیک تری برسیم. اما باهات موافقم که یه سخن کلی هستش، در واقع همه ی مصداق های این چنینی کلی گویی ان. بسته به شرایط و موقعیت ها میشه کم و بیش اون ها رو در مسئله گنجوند. 

پاسخ :

منم همینطور فکر میکنم:)
Mohammad__2000
۱۵ شهریور ۲۰:۵۱
حالا همه اینا درست ولی من نمیدونن اون اول صف چی داره که فلانی بیا اول صف اخه مگه نمیشه اونجا هیچ کاری کرد حالا مثلا سرصبحی میخوایم یکم باهم حرف بزنیم چی میشه مگه😁😁😆😆😅😅😅😅😅ستاد حمایت از درد کشیدا( بیا اول صف)😂😂😂😂😂😂😂

پاسخ :

اخ گفتی محمد 😂😂😅😅
. عارفه .
۱۵ شهریور ۲۱:۵۹
چقدر حقیر...

پاسخ :

اره
پژی
۱۵ شهریور ۲۳:۵۰
قراره آخر سال چهارم که دیگه هیچ مدرک و انضباطی به قول خودشون دست شون نباشه یکی یه دونه  کشیده آب دار بخابونیم تو گوش شون
الکی ها هیچ کدوم مون هیچ کاری  نمیکنیم مثه همیشه😆😆😆

پاسخ :

:))))
آبان دخت ...
۱۶ شهریور ۰۰:۲۵
داغون جدا مناسبه برا اینطور وقتا! 
حالا مدیر که هیچ...جذابش اینه طرف مهندس باشه...بعد بهش بگی آخه مهندس داغوووون!!! :))) این کلمه رو نمی دونم چرا اینقد دوس دارم :/ همش هم به پسرعمم که مهندسه میگم :))

پاسخ :

خیلیم خوب:))
Lady cyan ※※
۱۶ شهریور ۱۱:۴۳
حیف گند نیست به این بزنن؟
به مولا جام کنارش خالیه بزنم دک پوزش بیاد پایین:دی

پاسخ :

کلا موجود بیشعوریه
الف سین
۲۴ شهریور ۰۱:۰۰
سلام
قلم خوبی داری!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان